آموزش بیست و یک نوع کباب محبوب و پر فروش رستورانی

تجربه بیست ساله سرآشپزی و رستوران داری برای بهتر آموزش دیدن،در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

کامل ترین دوره آموزشی برای کباب زن حرفه ای شدن

این دوره شامل آموزش کاملا مرحله ای و دقیق تهیه کباب کوبیده و انواع کباب کوبیده،کباب برگ و انواع کباب برگ، جوجه کباب و انواع جوجه و آموزش پاک کردن راسته گوسفندی و مرغ می باشد.

همراه با آموزش طعم دار و مرینیت کردن گوشت گوسفند و گوشت مرغ

در این دوره سعی شده تمام فوت و فن های کباب زنی به صورت کاملا تصویری آموزش داده شود.

با خرید هر کدام از فیلم های آموزشی این سایت فرصت مشاوره رایگان از طریق تلگرام ، سروش یا اینستاگرام به مدت یک ماه را خواهید داشت وهر سوالی در مورد کباب زدن و یا حتی افتتاح رستوران ، اداره رستوران و سرآشپزی داشتید می توانید بپرسید

دوره آموزشی کاملا تصویری تمام کباب های  رستورانی شامل :

کباب کوبیده مخصوص و معمولی + کباب آدانا +کباب کوبیده مغز دار +جوجه کباب معمولی و مخصوص + جوجه کباب نگینی + رولت جوجه کباب + کباب برگ معمولی و مخصوص +کباب بختیاری + کباب شیشلیک با استخوان و بی استخوان +رول چنجه کباب برگ + کباب رولت برگ + کباب کوبیده نگین دار + کباب رولت برگ نگین دار + کباب برگ سلطانی

نحوه پاک کردن راسته گوسفند برای تهیه راسته پاک شده یا شمش راسته +نحوه درآوردن جوجه از مرغ  و خیلی از فوت و فن های آشپزی

با این دوره شگفت انگیز آموزشی ، یک بار برای همیشه کباب زن حرفه ای بشوید

به این نکته توجه داشته باشید برای موفقیت در شغل رستوران باید کباب های پرفروش و محبوب که همیشه مشتری دارد را بشناسید و طرز تهیه و آماده کردن این کبابها را بلد باشید . واگر هم میخواهید یک آشپز حرفه ای باشید مهم ترین بخش آشپزی یاد گرفتن کباب زدن هست و علاوه براین شناخت گوشت های که در رستوران برای تهیه کباب ها  استفاده می شود و همچنین پاک کردن گوشت راسته گوسفندی و طعم دار کردن و آماده سازی .

به این نکته هم توجه کنید شاید شما فکر کنید من صاحب رستوران هستم و یک آشپز استخدام میکنم و آشپزی رو برعهده آشپز می گزارم ولی باید بدانید . خیلی وقتها زمانی که آشپز متوجه بشود که صاحب رستوران چیزی از آشپزی نمی داند آشپز می شود همه کاره و شما باید تابع دستورات او باشید پس قبل از هر اقدامی برای افتتاح رستوران آموزشهای لازم برای آشپزی را ببینید تا در دام آشپز های نا وارد گرفتار نشوید. البته آشپز های ماهر و درست کار خیلی بیشتر هست  ولی شما کار خودتون رو خیلی جدی بگیرید. و قبل از هر کاری آموزش های لازم آشپزی رو ببینید.

هدف از طراحی این وب سایت دقیقا به این نکته برمیگرده که اگر مشکلی در آشپزی یا رستوران داری دارید اگر میخواهید رستوران راه اندازی کنید و هر کاری که ربطی به آشپزی و رستوران دارد میتونید از مشاوره رایگان با سرآشپز استفاده کنید و واقعا خوشحال میشم اگر کمکی کرده باشم . پس بدون نیاز به خرید محصولات این وب سایت می توانید از طریق انیستاگرام پیج sarashpazy ، تلگرام کانال  sarashpazey  و پیام رسان سروش کانال  sarashpazey مستقیم با من ارتباط داشته باشید.