با سلام خدمت شما عزیزان در این بخش میخواهم در مورد افتتاح رستوران موارد مهمی رو با شما در میان بزارم

قبل از هر چیز به این نکات باید توجه داشته باشید که سه مدل رستوران داریم که برحسب مکان مشخص می شود

1- رستورانهای بالای شهر   2- رستورانهای متوسط شهر   3- رستورانهای پایین شهر

رستوران در این سه مکان مختلف شرایط خاص خودش رو داره که اگر به این شرایط دقت نشود حتما با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد و از سود خبری نیست که ضرر هم خواهید داشت . رستوران داری حد وسط ندارد چرا که یا سود خیلی بالای به دست میاورید یا متاسفانه ضرر میکنید پس اگر قصد افتتاح رستوران رو دارید به مطالب پیش رو دقیق دقت کنید .

اول رستورانهای بالا شهر  رو بررسی میکنیم در این مدل رستورانها همه چیز باید بی نقص باشد چون مشتری ها پول براشون اصلا مهم نیست و فقط دنبال کیفیت عالی ، محیط شیک، احترامات عالی ، وغذاهای گران قیمت هستند. یعنی شما اگر به این رستورانها سری بزنید و منو رو بخونید می بینید دو برابر قیمت واقیشون قیمت دارن برای مثال کباب برگ معمولی هر پرس که در رستوران عادی 25 هزار قیمت داره در این رستورانها 60 تا 70 هزار تومان قیمت داره .

این رستورانها دلیل خوبی برای این قیمت بالا دارن اولا چون قیمت ملک رستوران خیلی گرانه دوم برای غذاهای که تهیه میکنه باید از سرآشپزهای بین المللی یا سرآشپزهای با دست مزد بالا استفاده کنه و کلی کمک آشپز و خدمه و کارسون والی آخر… و نقطه مهم اینجاست که اگه قیمت رو پایین بیاره مشتری ها فکر میکنن کیفیت خوبی نداره که ارزان میفروشه و مشتریها علاقه زیادی به غذاهای گران قیمت دارن.

دوم میرسیم به رستورانهای متوسط در این مدل رستورانها چون مشتریها قشر متوسط جامعه هستند علیرغم کیفیت غذا و احترامات ، قیمت هم براشون مهمه پس باید هم کیفیت غذا خوب باشه هم محیط زیبا و هم احترامات عالی باشه ولی غذاهای گران قیمت نباشه و بر اساس همون نرخ مصوب دولتی یا همون اتحادیه باشه و گرنه سراغ رستوران شما نمیان .

سوم میرسیم به رستورانهای پایین شهر در این مدل رستورانها مشتری ها علیرغم کیفیت غذا و احترامات و محیط زیبا، قیمت براشون خیلی مهمه شاید بگید این مثل همون رستورانهای متوسط بود بله درسته ولی یه نقطه اساسی که داره قیمت براشون خیلی خیلی مهمه پس کسی می تونه موفق باشه که با داشتن کیفیت غذای خوب محیط زیبا و احترام گذاشتن به مشتری بتونه کمتر از قیمت اتحادیه هم بفروشه .

همین طور که می بینید سه اصل مهم در تمام رستورانها باید رعایت بشه اصل اول کیفیت غذا اصل دوم محیط زیبا و اصل سوم احترام به مشتری این سه اصل مهم برای سودآور کردن رستوران مهمترین بخشه و اگه نتونید این سه اصل رو رعایت کنید سودآوری خیلی سخت میشه.

و بهترین روش در برای رقابت هم برای رستورانهای بخش متوسط و رستورانهای پایین شهر اینکه در اون منطقه ای که قرار دارین از رستورانهای دیگه قیمت بگیرید بطور که متوجه نشن و شما قیمتهای رستوران خودتون رو کمی کمتر از اونها بگیرید و یا یک کار اضافی براشون بکنید برفرض مثال می تونه دسر رایگان باشه یا سالاد رایگان یا میز سلف سرویس رایگان و غیره ….

به هر حال خیلی نکات مهم ریز دیگه هم هست که در مورد هر نوع رستورانی متفاوته و اینهایی که در این مطلب گفته شد سعی شد به موارد کلی اشاره بشه و در مطالب بعدی زیاد به جزئیات میرسیم و هدف از طراحی این وب سایت دقیقا به این نکته برمیگرده که اگر مشکلی در آشپزی یا رستوران داری دارید اگر میخواهید رستوران راه اندازی کنید و هر کاری که ربطی به آشپزی و رستوران دارد میتونید از مشاوره رایگان با سرآشپز استفاده کنید و واقعا خوشحال میشم اگر کمکی کرده باشم . پس بدون نیاز به خرید محصولات این وب سایت می توانید از طریق انیستاگرام پیج sarashpazy ، تلگرام کانال  sarashpazey  و پیام رسان سروش کانال  sarashpazey مستقیم با من ارتباط داشته باشید.